top of page
Vyhledat

Duben 2024 a co mě čeká dál

Módní návrhářka Alena Wilson umí spojit klasické prvky s moderními trendy. Umí poradit, jaký střih a barvy jsou pro Vás vhodné, jaké kousky je dobré mít v šatníku, co je právě teď v módě atd.


Na natáčení pořadů na TV Barrandov už nic jiného nenosím, protože kromě toho, že se jsou její kousky krásné na pohled, se v nich cítím báječně. Její modely jsou synonymem elegance a nadčasovosti. Posuďte sami:

 

V dubnu jsem měla tu čest zúčastnit se autogramiády Jiřího Žáčka ve Slovenském domě, kde křtil svou novou básnickou sbírku Miss Dobré Naděje, kterou vydalo nakladatelství Šulc-Švarc.K Jiřímu Žáčkovi mě osobně, před mnoha lety, přivedla četba básně Jaquese Préverta Jsem jaká jsem. Způsob, jakým ji Jiří Žáček přebásnil, mě fascinoval. Do té doby jsem ho považovala za básníka pro děti, o jeho tvorbě pro dospělé jsem moc nevěděla.

Jeho text se mi tak líbil, že jsem ho v roce 2006 zařadila na své druhé CD Jsem jaká jsem.

O pár dní později jsme se sešli v kavárně Divadla Bez zábradlí. Přinesl mi jako pozornost pár svých sbírek básní a já mu předala čerstvě pokřtěné CD. Začetla jsem se do jeho poezie pro dospělé a začali jsme uvažovat o zhudebnění jeho básní. Uvědomila jsem si, že zpěvnost jeho básní z nich dělá dokonalý materiál pro šanson. Dohodli jsme se a začali pracovat. Zvolili jsme poněkud rozvážné tempo, takže trvalo takřka 10 let, než jsme se ujistili, že naše myšlenky jsou zralé k tomu, abychom začali nahrávat. Tvorba samotného alba Motýl něhy uletí trvala 2 měsíce. Vyšlo v roce 2015 na CD.


Pak přichází rok 2022. Vinyl je trend. A tak se statečně rozhodujeme a začátkem léta se hotová nahrávka ocitá na stole Andyho Waltera v londýnském studiu Abbey Road (ano, to „bítlsácko – žbirkovské“ studio Abbey Road). A následně vydáváme digitálně remasterované (v Abbey Road) album Motýl něhy uletí, které s nemenší chutí nahráli sedm let předtím v Hradci Králové.


Pokud byste měli zájem, tak LP je stále ještě k prodeji zde: 

Další skvělou akcí byla konference Equal Pay Day, které jsem se i letos účastnila jako jedna z mentorek.


Konference letos slavila jubilejní 15. ročník a měla rekordní účast, vč. počtu zahraničních vystupujících a také mentees, který se přehoupl přes 2 tisíce.


Projekt si klade za cíl posilovat ekonomickou bezpečnost žen vyvoláváním odborné diskuze firem i veřejnosti nad příčinami stále vysoké mzdové nerovnosti. Sdílením dobré praxe a prezentováním ženských vzorů podporuje rovné příležitosti v práci i ve společnosti. Tématem letošního ročníku byla příležitost.

 


Nejbližší akce:Festival filharmonie, multižánrový open air

6. - 7.6.2024, Andrův stadion v Olomouci
65členný orchestr MFO v jeho plné velikosti a síle s předními interprety svých žánrů naší české hudební scény.


6.6. mám tu čest na festivalu také vystoupit, a to s hity, jako poctou zlaté slavici Haně Zagorové. Tento den vystoupí také Richard Krajčo, Petr Janda, Josef Vojtek s Inflagranti.

7. 6. bude patřit Anetě Langerové, Jiřímu Pavlicovi a Hradišťanu, kapele Fleret. Dirigentské taktovky se ujmou Stanislav Vavřínek a Hanz Sedlář.


Festival filharmonie uvede ve zcela novém podání mnoho písní a každý den tak slibuje uchvacující hudební zážitek.


Těším se moc!
 

Café Arco


Práce na novém hudebním projektu pokračují.  


Těšte se na neopakovatelné vystoupení, na kterém se objeví takřka dva tucty fascinujících adaptací původních židovských písní. Každá z nich je přetavena do moderního jazzového hávu s respektem k tradici a s odhodláním uchovat toto bohaté kulturní dědictví pro současné i budoucí generace. 
Za podporu děkujeme společnosti ICZ a.s. 


Jazz Dock - premiéra Café ARCO:


10.11.2024 od 20:00 hod. v Jazz Docku


Nesmrtelné židovské písně minulých staletí


Vstupte do světa Café Arco, kde spolu s mou jazzovou kapelou oživíme kouzlo židovské kultury střední Evropy.


Vstupenky budou brzy v prodeji na www.jazzdock.comZa podporu děkujeme společnosti ICZ a.s. 

Život je krásný!


Vaše Renata

42 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page