top of page
Vyhledat

Červen 2024 a moje nadcházející aktivity


Nikdy jsem si nemyslela, že šansony patří na stadiony. Mýlila jsem se! Patří! 


Zdánlivě šílená myšlenka zpívat šansony na Andrově stadionu v Olomouci napadla Ivetu Grónskou, kterou znám dlouhá léta a vím, že je skvělá organizátorka. Ale k tomu má Iveta ještě i vybraný vkus a dokáže realizovat takové nápady, o kterých se jiní ani nepokusí snít. Křehká bytost s nekonečným odhodláním. 


Ale tohle mi vyrazilo dech. Nádherná produkce s grandiózním rozmachem a neuvěřitelnou grácií! Bez Ivety by se to nejspíš nepodařilo.  


Šanson je intimní záležitost. Jsem zvyklá na malé kluby či divadla, kde mě doprovází  buď jen pianista, nebo si ještě přidám kontrabas a bicí. Ale tohle bylo něco fenomenálního! Moravská filharmonie mi tak, pod vedením Stanislava Vavřínka,  připravila nádherný zážitek.  


Spolutvůrcem té hřmící nádhery byl i supertalentovaný skladatel Michal Worek, který byl autorem aranží a na vystoupení mě spolu s Moravskou filharmonií doprovázel. Společně dokázali najít v šansonech Hany Zagorové dřímající hloubku a jejich talent a zápal mi daly křídla. Byla to radost s nimi zpívat, moc jsem si to užila. 


Hana Zagorová je ikona. Každý zná její písničky, proto slovo statečnost asi není namístě. Spíš se hodí slovo drzost. Tak jsem byla drzá a troufla si na to. A myslím, že to vyšlo. Protože mi reakce fenomenálního publika, jeho energie a porozumění dalo neuvěřitelný drive. Studené čumáky Vám nedají energii a tady jsem jí dostala, co hrdlo ráčilo. Díky, byli jste skvělí! 


Byla to radost, krása, fantazie. Budu  moc ráda, když naše spolupráce bude pokračovat. Díky!
Foto: Tereza Fuková a Daniel Schulz


 

V červnu jsem také vystupovala na slavnostním Charitativním večeru v karlovarském Grandhotelu Pupp, který pořádala Galerie La Femme.


Hlavní součástí večera byla dražba nejrůznějších uměleckých předmětů. Akcí provázel skvělý Marek Eben a výtěžek byl věnován nadacím.


Když se umění propojí s podporou ostatních, tak to je krása, radost i pohlazení na duši zároveň.
 

Další krásnou akcí bylo vystoupení na soustředění Anděl mezi zdravotníky, které se konalo v Hotelu Studánka v Rychnově nad Kněžnou.


Součástí společenských večerů bylo jak divadelní představení, tak nejrůznější hudební vystoupení a především představení finalistů Anděla.


Projekt je určený pro zdravotníky, lékárníky, záchranáře, fyzioterapeuty, pečovatele, mediky nebo lékaře, kteří si zaslouží veřejně poděkovat za svou práci.


 

A další milou akcí bylo zasedat v porotě dalšího výběrového kola československé pěvecké soutěže Hlas Česka, Moravy a Slezska 2024.


Opět jsme slyšeli plno nadějných talentů a v srpnu nás čeká pokračování formou workshopu.


 

Moje nejbližší akce:Chanson mon amour
5.9.2024 od 19:00 hod. - Krnovská synagoga


Výběr z nejkrásnějších mezinárodních i československých šansonových hitů se silným akcentem na židovskou kulturu.


Do krnovské synagogy přineseme společně radost, něhu, touhu a zamyšlení, tolik potřebné v dnešní složité době.

Nebudou chybět ani autorské perly z mého pera, Michala Worka, Petra Ožany, Marty Balejové a mnohých dalších.


Vydejte se s námi na úchvatnou cestu duše, emocí a ryzího citu.
 

Koncert Pocta Zuzaně Navarové
17.10.2024 od 19:00 hod. - Velký sál Novoměstské radnice


Vzpomínkový koncert na legendární zpěvačku Zuzanu Navarovou. Její písně zahrají a zazpívají kromě mě, Nerez, Yellow Sisters, Marie Puttnerová, Radka Fišarová, Dana Škardová a Zdenka Trvalcová. 


Café Arco - Jazz Dock


Nádherné prolínání historie s moderním pojetím, díky kterému nesmrtelné písně znovu nacházejí svůj hlas. To je Café Arco, můj nový hudební projekt.


Tento projekt je inspirovaný slavnou pražskou kavárnou, která kdysi zářila jako centrum židovsko-německo-české kultury a umění. Nemohu se dočkat, až bude projekt kompletní a my vám ho budeme moci představit na premiéře v pražském Jazz Docku.Za podporu děkujeme společnosti ICZ a.s. 


Jazz Dock - premiéra Café ARCO:


10.11.2024 od 20:00 hod. v Jazz Docku


Nesmrtelné židovské písně minulých staletí


Vstupte do světa Café Arco, kde spolu s mou jazzovou kapelou oživíme kouzlo židovské kultury střední Evropy.


Za podporu děkujeme společnosti ICZ a.s.


 


S koncem června končí pro mě i divadelní sezóna a já se těším na prázdniny.

S železnou pravidelností je dodržuji. Kdysi kvůli dětem a teď… kvůli sobě.


Příroda, relax a příprava na další zajímavé projekty. ❤️👋


Krásné léto i Vám!


Renata49 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


Jsi úžasná žena s neutuchající energií a zdobí tě tvá krása, píle a duše. Stoupáš vzhůru a nekonečno prostě není vidět! Přeji ti zdraví a ať se ti stále daří tak, jako doposud. Jelena z Palmovky.

Like
bottom of page