top of page

út 21. 4.

|

Jazz Dock

Křest CD Live

Křtím své nové CD Live. Jazz Dock. Co dodat?

Křest CD Live
Křest CD Live

Čas a místo

21. 4. 2020 19:00 – 21:00

Jazz Dock, Janáčkovo nábř. 3249/2, 150 00 Praha 5, Czechia

O akci

 Jsem moc ráda, že mohu pokřtít své nové album právě v Jazz Docku.

Je tam spousta nových písniček a také pár osvědčených šansonových pecek. Album je i ohlédnutím za mou takřka patnáctiletou spoluprací s Petrem Ožanou, fenomenálním pianistou, citlivým textařem a skladatelem s nesmírným citem pro šanson. Psycholožka Laura Janáčková mi napsala krásné věnování:

„Tak už jsem si myslela, že český chanson odpočívá v pokoji, a že skončil spolu s veřejným vystupováním Hany Hegerové. Až jsem uslyšela Renatu. Na zpívání chansonu musíte “mít koule„ a „něco odžito“. Obojí Renata Drössler rozhodně má. S přehledem se pohybuje v trianglu života, lásky a smrti, hlavních témat tohoto žánru. Věřím jí všechno, „Čerešně“ i „Krásně sis to vymyslel“, které převzala od Hany. Věřím jí její vlastní písně, převážně od dvorního autora hudby P. Ožany, až po majstrštyk „Yiddishe mame“. Tuto, možná zapomenutou klasiku si sama otextovala a patří k tomu nejlepšímu, co lze na CD slyšet. Jako psycholožka si čistím hlavu spíše tichem, ale chansonové setkání s Renatou na jejím novém CD je velký zážitek. Doporučuji vám však zajít na její koncert. Je osvěžující se v dnešní době setkat s někým, kdo myslí jako ženská, chová se jako ženská a zpívá jako ženská.“

Laura Janáčková, psycholožka

Renata Drössler říká:

Proč se lidé vrací na má vystoupení, proč mě tolik poslouchají? Mám totiž stejné problémy jako oni. Šanson má dva sourozence. Blues a soul. O to, kdo z nich je hezčí se vedou spory. Myslím si, že je to jedno. Každý z nich mi pomáhá přežít, mít radost ze života, uspět. Pouštím lidi do své duše, protože chci, aby našli svůj klid. A našli kuráž ráno vylézt z postele a znovu a zase čelit světu. Myslím si, že slaboši mě neposlouchají. Umožnuji svým posluchačům, aby se jejich energie a emoce propojily s ostatními lidmi v sále. Když vyprodaný sál sdílí emoce, tak na to se nedá nikdy zapomenout. Je vám pak jedno, že pláčete, protože ten chlap vedle vás brečí taky. Vím, co říkám, protože, když zpívám, tak cítím, jak se mnou komunikujete. Vždyť i vy se musíte vypovídat. Pouštím lidi do své duše. Vítejte!

Renata Drössler – voc

Tomáš Baroš – b

Jakub Tököly, Petr Ožana, Michal Worek  – p

Vstupné na sezení 450 Kč, na stání 250 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Web kapely: www.renatadrossler.com

Sdílet událost

bottom of page