Koncert

Chanson Mon Amour

Dovolujeme si Vám nabídnout jedinečný koncert „Chanson mon Amour“.

Jde o projekt, který propojuje první dámu českého chansonu Renatu Drössler, Pianistu roku 2013 Petra Ožanu a část známého elektrického smyčcového tria INFLAGRANTI (Hana Kašpárek Vyšínská - housle, Iris Moris – violoncello), tentokrát v akustickém provedení.

Program se skládá nejen ze světoznámých chansonů Edith Piaf, Marlene Dietrich, Jacquese Brela, Lary Fabien, ale také z autorských písní a dalších slavných melodií.

V případě zájmu o naše vystoupení kontaktujte
RENATA DRÖSSLER & CO.
Management&booking
Michal Kašpárek
telefon: +420 732 173 363
info@renatadrossler.com .

RENATA DRÖSSLER & CO.

+420 732 173 363

info@
renatadrossler.com

Video

Fotogalerie

Více

http://prazsky-zpravodaj.cz/novinky-prazskeho-zpravodaje/prvni-dama-ceskeho-chansonu-renata-drossler/'

Novinky

10.6. Hudební ukázky z nového CD Motýl Něhy uletí na Youtube

15.9. Se startem muzikálové sezóny můžete vidět opět Renatu ve slavných rolích z Draculy, Edith a Marlene a dalších.

5.10. Do konce letošního roku je možné projekt Chanson Mon Amour vidět v intimní Salmovské literární kavárně.

Kalendář

10
10
Po
Pardubice, Malá scéna ve dvoře, 19:00
17
10
Po
Praha, Cafeidoskop
14
11
Po
Praha, Salmovská literární kavárna, 19:30

Repertoár

Připravujeme pro vás kompletní přehled repertoáru včetně textů a hudebních ukázek.

Technické dispozice

Piano není (vlastní klávesy)

  • zvukař + odposlechy
  • 3x mikrofonní vstupy (zpěv, housle, cello)
  • 2x linkový vstup klávesy ve stereu
  • 2x cesty odposlech

Piano je

  • zvukař + odposlechy
  • 4x mikrofonní vstupy (zpěv, housle, cello, piano)
  • 2x odposlechové cesty
Partneři

Renata Drössler

Ukončila DAMU obor herectví. Prošla divadly činoherními i muzikálovými v Čechách i v Polsku. Byla členkou divadla Semafor. Hrála v řadě muzikálů např. Dracula, Brouci aneb evangelium podle Beatles, Ginger a Fred, Sugar, Antoinetta, Královna Francie. Řadu let hostuje v pražském Divadle pod Palmovkou v představení Edith a Marlene. Vydala tři alba CD... To jsem já, Jsem jaká jsem, Znovuzrozená. Se svou doprovodnou skupinou projela Evropu a část Asie. Zpívá v deseti jazycích. Věnuje se také pedagogické činnosti na Mezinárodní konzervatoři Praha, kde vyučuje chanson a herectví.

×

Petr Ožana

piano

Skladatel a klavírista rodák z Ostravy se hudbě věnuje intenzivně od šesti let. V Praze vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru skladba a klavír a dále pokračoval na AMU ve studiu klavíru. Během let nasbíral zkušenosti se zpěváky, kapelami, sbory doma i v zahraničí, s orchestry a také v sólových koncertech. Podílel se na projektu ND Les enfants terribles v režii Alice Nelis, na uvedení muzikálu Sweeney Todd v režii Steve Josephsona, autorsky má za sebou tři dětské muzikály. V současné době spolupracuje s Renatou Drössler, Marcelou Březinovou, Martou Balejovou, Radimem Schwabem, Teresou Trnkovou, Alenou Bazalovou a dalšími. Učí na ZUŠ Na Popelce a také na Mezinárodní konzervatoři. Má vlastní projekt SDŠ (sdružení dobrovolných šansoniérů), který vede už 6 let, a také jazzovou kapelu K+R. Je laureátem mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec a v roce 2013 získal titul Pianista roku.

×

Hana Kašpárek Vyšínská

housle

Hana se narodila v Roudnici nad Labem. Od roku 1990 žije v Praze, kde se začala věnovat nejprve zpěvu a krátce poté hře na housle. Vystudovala hudební esteticko-výchovné gymnázium a od roku 2005 byla posluchačkou houslové třídy Dany Vlachové (členky Českého tria) na Pražské konzervatoři. Konzervatoř absolvovala v roce 2011. Během studia navštěvovala muzikologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V této době také začala hrát na ozvučené akustické housle a zajímat se o nahrávací techniku. Odtud chyběl už jen krůček k elektrickým houslím.

Zúčastnila se mnoha soutěží, interpretačních kurzů a seminářů. Je vyhledávanou houslistkou. Jako hosta si ji na svůj narozeninový koncert v roce 2012 přizval Vladimír Mišík, nahrávala housle na desky 5P Luboše Pospíšila a Elišky Ptáčkové. Koncertovala s K. Gottem, D. Kollerem, H. Vondráčkovu, M. Davidem, J. Svěceným, V. Mertou, či pod taktovkami J. Bělohlávka, L. Peška a E. Morricone. Několik sezon působila jako koncertní mistr při orchestrálních kurzech v Německu, vedených dánským prof. Hansem Erikem Deckertem. V letech 2005 - 2008 byla dirigentkou letního orchestru Hudební mládeže.

Zájem o zvukovou techniku ji od elektrických houslí dovedl až na FAMU, kde od roku 2011 studuje obor zvuková tvorba. Kromě tria INFLAGRANTI působí v autorské folk-rockové kapele Hromosvod a příležitostně spolupracuje s Českým národním symfonickým orchestrem. Z populárních houslistů obdivuje především českého průkopníka elektrických houslí Jana Hrubého a německého cross-overového houslistu Davida Garetta.

×

Iris Morisáková

violoncello

Rodačku z Ostravy provází violoncello již od útlého dětství. Po mnoha zdárných koncertech a soutěžích se rozhodla jít profesionální cestou. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, pokračovala stáží na Haydnově konzervatoři v Eisendstadtu a svá studia zakončila magisterským titulem na VŠMU v Bratislavě. Sólově se představila koncertnímu publiku nejen doma,ale i v zahraničí. Účastnila se mnoha mezinárodních mistrovských kurzů u světově renomovaných pedagogů. Působila v Slovenském Národním divadle v Bratislavě, koncertovala s hudebními tělesy jako Sinfonietta dell’Arte, Viva musica, Musici del Teatro, příležitostně spolupracovala s Českým národním symfonickým orchestrem. Aktivně se věnovala hudbě 20.století a její interpretaci; se souborem Veni Ensemble absolvovala evropské turné.

Je členkou smyčcového elektrického tria INFLAGRANTI. Ke hře na tento nástroj ji nejvíce inspirovala Vanessa Mae, se kterou absolvovala koncerty v rámci jejího celosvětového turné. Spolupracuje s významnými umělci české i zahraniční populární a rockové hudby. V posledních letech si na pódiu zahrála s osobnostmi jako je Alice Cooper, Orianthi, Uriah Heep, Bonnie Tyler, Joe Lynn Turner, Midge Ure, Paul Rodgers, Kim Wilde, Eric Bazilian a mnoho dalších.

×